M i d w i f e r y     S o c i e t y
صفحه خانهعضويت در جمعيتاعضا جمعيت تماس با ما
         
 

سايت جمعيت مامايي اصفهان

 

.صفحه اصلي
.اساسنامه جمعيت مامايي
.عضويت در جمعيت مامايي
.اعضاءجمعيت مامايي
. تاريخچه جمعيت
.پرسش و پاسخ
. تاليفات ماماها
. سمينارهاوكلاسها
. وظايف ومصوبه ها
. پست الكترونيكي
. آلبوم عكس
. درباره ما
. تماس با ما
. لينكهاي مفيد

 

 

 

 
اخبار
اخبار

عمومي

**اطلاعيه خيلي مهم** قانون جديد حق عضويت سازمان نظام پزشكي

بنا به مصوبه جلسه شوراي پزشكي سازمان نظام پزشكي مورخ 10/6/1386 مقررشد اعضايي كه بدهي حق عضويت خود را پرداخت نكرده اند به ترتيب ذيل اقدام گردد:
1_افرادي كه تا آخر بهمن 1386 كليه بدهي خود را پرداخت نمايند ميزان پرداخت بر مبناي تعرفه سال بدهكاري محاسبه گردد.
2_افرادي كه تا آخر بهمن 1386 نسبت به پرداخت بدهي خود اقدام نكنند ميزان بدهكاري بر مبناي تعرفه سال جاري محاسبه گردد

نظر به انعقاد قرارداد بين نمايندگي بيمه البرز كد 3805 با جمعيت مامايي

بدينوسيله از همكاران عضو جمعيت مامايي درخواست مي شود كه جهت انعقاد قرارداد به آدرس خيابان مسجد سيد - خ پنج رمضان - ساختمان بيمه البرز مراجعه نماييد.اطلاعات بيشتر..

تشکیل جلسه هیئت مدیره جمعیت مامایی استان اصفهان با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر کامران

هیئت مدیره جمعیت مامایی استان اصفهان در هفته گذشته با نماینده مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر کامران جلسه ای برگزار نمود و در این جلسه مشکلات مامایی مطرح و تصمیماتی اتخاذ گردید. به دنبال تشکیل جلسه، مقرر شد همکار محترم سرکار خانم وفایی نامه های مکتوب از طرف جمعیت را مجددا به رویت وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا مسئولین ذی ربط برساند. در این هفته همکار محترم با حاضر شدن در مجلس و با حمایت نماینده محترم اصفهان توانسته است ملاقاتی با آقای دکتر امامی رضوی داشته باشد و مشکلات را با قرائت نامه ها به سمع ایشان برساند. امیدواریم مشکلاتی مثل بیمه، سقف تعرفه داروها، توسعه زایمان فیزویولوژیک و انجام تبلیغات مناسب و فرهنگ سازی لازم در این زمینه، با ارائه پیشنهادات و همکاری مسئول دفتر مامایی در وزارت، سرکار خانم بابایی برطرف گردد و شاهد رشد حرفه مامایی باشیم

رئیس جمعیت مامایی استان اصفهان: سخنی با همکاران محترم ماما

همکاران محترم ماما و عزیزان بزرگوار
با حمد و سپاس پروردگار بزرک و با کمال افتخار اعلام می دارم که همینک بیش از 118 نفر از همکاران محترم ماما در سطح استان اصفهان، در راستای اهداف وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و به منظور ارتقاء سلامت مادران و خانواده ها، مورد آموزش انجام زایمان فیزیولوژیک و ایمن و کلاس های آمادگی برای زایمان قرار گرفته اند و در بیش از 9 بیمارستان دولتی و خصوصی مشغول برگزاری کلاس برای مادران باردار هستند.
در حدود 9 ماهی است که بسیاری از این عزیزان بدون هیچگونه چشمداشت مالی به برگزاری کلاس ها در بیمارستان ها مشغول هستند و به این امر مهم می پردازند. تاکنون رضایت مادران باردار بسیار قابل توجه بوده است و اگر تمام این مادران باردار امکان انجام زایمان فیزیولوژیک را نیز می داشتند این رضایت مندی بسیار چشمگیر تر جلوه می نمود.
تقاضای اینجانب از کلیه عزیزان همکار این است که با همان گام های استوار و دلگرم کننده خود، تا آنجا که مقدور است مهارت خود را در مقوله انجام زایمان طبیعی و فیزیولوژیک افزایش دهند و با توجه به اینکه تعرفه برگزاری کلاس و انجام زایمان به طور دقیق اعلام شده است از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نفرمایند.
انشاءالله در پناه خدواند متعال، همچون گذشته در این مسیر گامهای موثری برخواهیم داشت و بیش از پیش به توانمندی زنان جامعه و سلامت آنها از طریق افزایش آگاهی و تغییر نگرش آنها توجه خواهیم نمود. این امر میسر نخواهد شد مگر با همفکری، همدلی، هم اندیشی، همکاری و حمایت از یکدیگر در جایگاههای مختلف شغلی.
از همکاران توانمند و با مهارت که این دوره آموزشی را گذرانده اند درخواست دارم نسبت به راه اندازی کلینیک های مامایی طبق آیین نامه وزارتی اقدام نمایند و در این راستا تلاش دو چندانی برای ارتقا حرفه ای مامایی داشته باشند. در پناه حق همیشه سالم و شاداب باشید و انشاءالله شاهد رضایت مادران عزیز و توانمند.
محبوبه والیانی رئیس جمعیت مامایی استان اصفهان

نقش متخصصین محترم زنان و مامایی در کاهش سزارین استان

نظر به اهمیت سلامت مادران باردار و ضرورت انجام زایمان فیزیولوژیک و ایمن، و مهارت ماماها در انجام زایمان طبیعی و امکان صرف وقت بیشتر توسط همکاران محترم ماما و به منظور کاهش آمار سزارین (که در استان اصفهان حدود 60 درصد می باشد) بدینوسیله از کلیه متخصصین محترم زنان و مامایی و به ویژه اساتید عالیقدر دانشگاه تقاضا دارد در اجرای هر چه بهتر راهکارهای ایجاد فرهنگ سلامت از طریق معرفی صحیح روش های انجام زایمان (با تاکید بر انجام زایمان فیزیولوژیک و ایمن)، توسعه انجام کار تیمی در بیمارستان ها، ارتقاء انگیزه مادران از طریق آگاهی بخشی به آنها و ارجاع آنها به ماماها و به کلاس های آمادگی برای زایمان و به منظور رونق بخشیدن به این فرهنگ و ایجاد ساختار جدید فکری برای مادران باردار با تاکید بر عدم نیاز به مداخله های غیر ضروری در زمان زایمان امکان آموزش رزیدنت های محترم را فراهم نموده و بیش از پیش انجام زایمان طبیعی و ایمن را تشویق نمایند. باشد که این نیاز واقعی زنان مورد توجه ویژه قرار گرفته و هر چه سریعتر این معضل بزرگ جامعه برطرف گردد.  امید که همه خادمین مردم به ویژه زنان محترم جامعه، در پرتو قدرت لایزال حق سربلند و سرافراز باشند.

مسئولین محترم و دلسوز نظام سلامت و نقش آنها در کاهش سزارین

نظر به اهمیت سلامت مادران باردار و ضرورت انجام زایمان فیزیولوژیک و ایمن، و بالا بودن آمار سزارین در استان اصفهان (بیش از 60 درصد) و فاصله زیاد آن با استاندارد اعلام شده از طرف سازمان بهداشت جهانی،  بدینوسیله از کلیه مسئولین محترم (به ویژه ریاست محترم دانشگاه) تقاضا دارد نسبت به راهکارهای ایجاد فرهنگ سلامت از طریق معرفی صحیح روش های انجام زایمان (با تاکید بر انجام زایمان فیزیولوژیک و ایمن)، افزایش انگیزش همکاران محترم ماما با برقراری فرصت انجام زایمان طبیعی بوسیله ماماها و پرداخت حق الزحمه موردی به آنها، توسعه انجام کار تیمی در بیمارستان ها و جلب حمایت متخصصین محترم زنان و مامایی برای رونق بخشیدن به این فرهنگ و ایجاد ساختار جدید فکری برای مادران باردار با تاکید بر عدم نیاز به مداخله های غیر ضروری در زمان زایمان و همچنین دستور تهیه و ارائه برنامه هایی در رادیو و تلویزیون، همگان را همچون گذشته و بیش از پیش به انجام زایمان طبیعی و ایمن تشویق نمایند و در حمایت از افرادی که در این راستا گام بر می دارند و به این نیاز واقعی زنان توجه ویژه دارند و با ارائه راهکارهای بیشتر این معضل بزرگ جامعه را حل نمایند. لازم به ذکر است با تلاش های به عمل آمده تاکنون 118 ماما در استان اصفهان آموزش دیده و قادر به انجام زایمان فیزیولوژیک می باشند. همینک بسیاری از این عزیزان در بیمارستانهای شهید بهشتی، عیسی ابن مریم، حضرت سجاد، امین، جرجانی، شهید مطهری، عسگریه، کلینیک اصفهان، احمدیه، سپاهان و شریعتی کلاس های آمادگی برای زایمان را برگزار می نمایند و طی بررسی های به عمل آمده رضایت مادران افزایش قابل توجهی را نشان می دهد. تعداد زایمان فیزیولژیک تاکنون افزایش قابل توجهی نداشته است که با عنایت مسئولین محترم این امر نیز امکان پذیر خواهد شد. با آرزوی سربلندی و سرافرازی در پرتو قدرت لایزال حق.

ویژه** تخفیف بیمه شغلی بیمه البرز برای ماماها ویژه**

از آنجا که جمعیت مامایی استان اصفهان پیرو بررسی های به عمل آورده شده، با بیمه
البرز قرارداد منعقد نموده است، لذا همکاران می توانند با دریافت تخفیف مناسب نسبت
به بیمه نمودن خود از نظر شغلی اقدام نمایند.امید که همکاران با بیمه نمودن خود
قدری بتوانند استرس شغلی خود را کم نموده و خدمات شایسته ای به بانوان ارائه
نمایند.

مراسم گرامیداشت روز جهانی ماما برگزار شد

صبح روز یکشنبه مورخ 15/2/92 همزمان با 5 ماه می میلادی و روز جهانی ماما، مراسمی با حضور رییس دانشگاه، معاونین بهداشتی و درمان، جمعی از اساتید و مسئولین دانشگاه و جمع کثیری از تلاشگران این عرصه برگزار برگزار گرید.

کاهش عمل سزارین در استان اصفهان تدوین سلامت مادر و نوزاد در نقشه جامع سلامت استان اصفهان

ه گزارش ایمنا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مراسم تجلیل از ماماهای نمونه استان تصریح کرد: روز جهانی مامایی امسال نسبت به سال های گذشته تفاوت های زیادی دارد، چرا که توانسته ایم سلامت مادر و نوزاد را در نقشته جامع سلامت استان تدوین کنیم.
دکتر رحیمی افزود: تدوین نقشه جامع سلامت استان در چند محور مهم جهت حفظ و ارتقای سلامت صورت می گیرد که اولین محور بیناری های قلبی و عروقی، دومین محور بیماری ها و عوارض ناشی از سوانح و حوادث و بیماری های ناشی از بارداری و مشکلات زمان بارداری در جایگاه سوم قرار دارد که نقش ماما در آن اصولی است.
وی کسب تخصص در رشته های مختلف را مهم دانست و اظهار داشت: هر چند تخصص گرایی موثر و پیش رونده در پیشرفت کشور است ولی آنچه مهمتر است گروهی و به صورت یکدست و هماهنگ عمل کردن است.
در ادامه رئیس جمعیت مامایی استان عنوان کرد: با تلاش و همت ماماهای استان درصد سزاریان در استان کاهش یافته است.
والیانی با اشاره به اجرای طرح کارناوال سلامت ماما برای چهارمین بار در استان اصفهان گفت: امسال کارناوال ماما با همت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی بهتر از سال های گذشته برگزار شد.
همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: سلامت مادر و کودک بسار مهم و وظیفه ماما در قبال این سیاست کلی بسیار سنگین است چرا که از وظایف اصلی آنها سلامت مادر و نوزاد است.
دکتر شیرانی بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان سال گذشته به واسطه خدمات ارزنده مامایی مقام برتر را در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور کسب کرد.
وی کم شدن آمار سزارین در استان را بسیار مهم اعلام کرد و خاطرنشان کرد: زایمان فیزیولوژیک امری است مطابق با طبیعت که باید این گونه زایمان در بین مردم فرهنگ سازی و رایج شود.
منبع:http://www.imna.ir/vdcev78zvjh877i.b9bj.html

بازدید ۱۵۰۰۰ نفر از پایگاه های سلامت مادران

میانگین مراجعین به هر پایگاه برای مشاوره مستقیم ۲۵۰ نفر بود

خبرگزاری ایمنا: کارناوال سلامت مادران برای چهارمین بار و با همت جمعیت مامایی استان اصفهان و همکاری همه جانبه دانشگاه علوم پزشکی در شهر اصفهان و در هفت پایگاه برگزار گردید.


سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۴
رئیس جمعیت مامایی استان اصفهان در گفتگو با ایمنا تصریح کرد: هدف کلی از برگزاری این کارناوال ارتقا سلامت جامعه بود و اهداف ویژه این برنامه در قالب آموزش سیار، ارائه مشاوره رایگان به مادران، بانوان و خانواده ها، کاهش آمار سزارین و افزایش آگاهی مردم نسبت به زایمان طبیعی، ایمن و فیزیولوژیک، همچنین آشنایی با توانمندیها و حیطه فعالیت های ماماها تحقق یافت.
محبوبه والیانی افزود: چهارمین کارناوال سلامت مادران کار خود را از ساعت هشت صبح روز شنبه با استقرار دو ماما و دو دانشجو در هر پایگاه (میدان بزرگمهر، سی و سه پل، میدان جمهوری، قائمیه، زینبیه، پارک لاله، چهار راه سجاد) آغاز کرد.
وی اظهار داشت: موضوعات مشاوره در راستای سلامت زنان، مادران و خانواده ها شامل اهمیت انجام پاپ اسمیر، ماموگرافی، بررسی عفونتهای شایع، اختلالات جنسی، مشکلات بلوغ، یائسگی، زایمان طبیعی، فیزیولوژیک و ایمن، روش های کاهش درد زایمان، عوارض سزارین، شیردهی، رشد و تکامل کودک، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره قبل از بارداری و اهمیت سلامت زنان در خانواده ها انجام پذیرفت.
رئیس جمعیت مامایی استان اصفهان با بیان این مطلب ادامه داد: علاوه بر مشاوره، به کمک پمفلت های آموزشی که به مراجعین داده می شد آموزش چهره به چهره انجام  گردید و در برخی از پایگاهها سوالات مراجعین به کمک ماکت های آموزشی پاسخ داده شد.
محبوبه والیانی گفت :کلیه ماماها و دانشجویان این طرح از محل ستاد دانشگاه، توسط اتوبوس به پایگاههای خود که چادرهای آراسته شده به شعارهای بهداشتی و سلامتی بودند اعزام شدند و در پایان برنامه کارناوال نیروهای مستقر به ستاد دانشگاه باز گردانده شدند.
وی خاطرنشان کرد: امسال نیز همچون سال های گذشته استقبال بسیار شایسته ای از سوی مردم صورت گرفت بطوریکه میانگین مراجعین به هر پایگاه برای مشاوره مستقیم ۲۵۰ نفر بود و برآورد کلی مراجعین و بازدید کنندگان از پایگاهها ۱۵۰۰۰ نفر تخمین زده شده است.
منبع: http://www.imna.ir/vdcjiyevxuqey8z.fsfu.html

گزارش مختصری از برگزاری کارناوال سلامت مادران در شهر اصفهان (1392)

کارناول سلامت مادران برای چهارمین بار و با همت جمعیت مامایی استان اصفهان و همکاری همه جانبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی در شهر اصفهان و در هفت پایگاه برگزار گردید.
هدف کلی از برگزاری این کارناوال ارتقا سلامت جامعه می باشد. اهداف ویژه این برنامه در قالب آموزش سیار، ارائه مشاوره رایگان به مادران، بانوان و خانواده ها، کاهش آمار سزارین و افزایش آگاهی مردم نسبت به زایمان طبیعی، ایمن و فیزیولوژیک، همچنین آشنایی با توانمندیها و حیطه فعالیت های ماماها می باشد.
این برنامه هر ساله در حوالی روز جهانی ماما یعنی 5 می مصادف با 15 اردیبهشت برگزار می شود.
چهارمین کارناوال سلامت مادران کار خود را از ساعت هشت صبح روز شنبه 14/2/92 با استقرار دو ماما و دو دانشجو در هر پایگاه (میدان بزرگمهر، سی و سه پل، میدان جمهوری، قائمیه، زینبیه، پارک لاله، چهار راه سجاد) آغاز کرد.  
موضوعات مشاوره در راستای سلامت زنان، مادران و خانواده ها شامل اهمیت انجام پاپ اسمیر، ماموگرافی، بررسی عفونتهای شایع، اختلالات جنسی، مشکلات بلوغ، یائسگی، زایمان طبیعی، فیزیولوژیک و ایمن، روش های کاهش درد زایمان، عوارض سزارین، شیردهی، رشد و تکامل کودک، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره قبل از بارداری و اهمیت سلامت زنان در خانواده ها و .... بود. علاوه بر مشاوره، به کمک پمفلت های آموزشی که به مراجعین داده می شد آموزش چهره به چهره انجام می گردید. در برخی از پایگاهها سوالات مراجعین به کمک ماکت های آموزشی پاسخ داده می شد.
کلیه ماماها و دانشجویان این طرح از محل ستاد دانشگاه، توسط اتوبوس به پایگاههای خود که چادرهای آراسته شده به شعارهای بهداشتی و سلامتی بودند اعزام شدند. در پایان برنامه کارناوال که تا ساعت پانزده و سی دقیقه ادامه یافت، همکاران بعد از صرف ناهار در چادرها به ستاد دانشگاه باز گردانده شدند.
امسال نیز همچون سال های گذشته  استقبال بسیار شایسته ای از سوی مردم مشاهده گردید. میانگین مراجعین به هر پایگاه برای مشاوره مستقیم 250 نفر بوده و برآورد کلی مراجعین و بازدید کنندگان از پایگاهها 15000 نفر می باشد.
از آنجا که ابداع برگزاری کارناوال سلامت مادران اولین بار توسط جمعیت مامایی استان اصفهان مطرح و اجرا گردید امید است با برپایی هر چه بهتر این کارناوال در سالهای آینده در شهر اصفهان، شاهد برگزاری این کارناوال در سایر شهرهای کشور باشیم.
در پایان ضمن تشکر از همکاری شهرداری اصفهان و تبریک روز جهانی ماما به کلیه ماماهای کشور، رئیس جمعیت مامایی استان اصفهان آمادگی هر گونه همکاری برای برگزاری کارناوال سلامت زنان و مادران را در سایر دانشگاهها و استانهای کشور اعلام می نماید.

محبوبه والیانی
رئیس جمعیت مامایی استان اصفهان
و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
15/2/92

کارگاههای آموزشی دو روزه کاربرد طب فشاری، اوریکولوتراپی و رفلکسولوژی در زنان و مامایی

کارگاههای آموزشی دو روزه کاربرد طب فشاری، اوریکولوتراپی و رفلکسولوژی در زنان و مامایی به قرار زیر برقرار خواهد شد:
1- طب فشاری 24 و 25 مرداد ماه
2- اوریکولوتراپی 7 و 8 شهریور ماه
3- رفلکسولوژی28 و 29 شهریور ماه
لازم به ذکر است به دلیل محدود بودن تعداد شرکت کننده در کارگاه آموزشی، اولویت با کسانی است که از نظر زمانی زودتر ثبت نام کرده اند.

رشته کارشناسی ارشد مشاوره در مامایی

رشته کارشناسی ارشد مشاوره در مامایی، امسال برای اولین سال در هشت دانشگاه کشور دانشجو می پذیرد.

برکزاری کارگاه دو روزه زایمان در آب توسط سرکار خانم محبوبه والیانی

کارگاه دو روزه زایمان در آب،  توسط سرکار خانم محبوبه والیانی در بیمارستان شهید بهشتی اصفهان در تاریخ 2 و 3 مرداد ماه برگزار گردید. در طی این کارگاه، اولین زایمان در آب استان اصفهان رسماً و به وسیله سرکار خانم والیانی انجام شد. جمعیت مامایی استان اصفهان، به کلیه همکاران ماما و متخصصین زنان و زایمان جهت امکان انجام زایمان در آب در بیمارستان شهید بهشتی، تبریک عرض می نماید.

رئیس دفتر مامایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ماماهای دارای کلینیک مامایی برای شرکت در کارگاه مشاوره در مامایی دعوت به عمل آورد.

استان اصفهان مانند همیشه به صورت کاملاً پررنگ و با 5 نماینده در این کارگاه شرکت نمود. در این کارگاه که از تاریخ 5ام تا 8ام آبان ماه در شهر تهران برگزار گردید سرکار خانم ملک نائینی، سرکار خانم پورنقش بند، سرکار خانم حقیقی، سرکار خانم دوستار و سرکار خانم قائدامینی حضور داشتند.

علمي

زایمان فیزیولوژیک و ایمن

زایمان فیزیولوژیک و ایمن به معنی زایمان طبیعی بدون مداخله، بدون استفاده از دارو و بدون انجام اقدامات روتین در بیمارستان می باشد. مادران بزرگوار می توانند در زمان حضور در زایشگاه جهت امر زایمان، راه بروند و تحرک آنها کمک خواهد کرد که زایمان راحت تری داشته باشند. هنچنین نوشیدن مایعات و خوردن مواد غذایی انرژی زا مثل خرما، شکلات، موز و ... اشکالی ندارد. در این نوع زایمان سرم تراپی، انما، خوابیدن مادر در بستر، معاینات مکرر تشخیصی و اپی زیاتومی به صورت روتین انجام نمی شود و هر اقدامی در صورت لزوم انجام می شود. در زایمان فیزیولوژیک مصرف داروی محرک انقباضات رحمی مثل اکسی توسین یا داروی تسکین دهنده مثل پتیدین و ... در طی لیبر و زایمان لازم نیست. بنابراین همانگونه که مصرف دارو در دوران بارداری مضر می باشد، این نکته تا انتهای دوران زایمان باید مورد توجه قرار گیرد. مادران محترم می توانند در هر وضعیتی که خود انتخاب می کنند و در آن وضعیت احساس راحتی بیشتری می کنند قرار گرفته و زایمان نمایند. در پایان این زایمان نوزاد در آغوش مادر قرار می گیرد و رضایت مادر کاملا مشهود است. چنانچه امکان حضور همراه یا همسر وجود داشته باشد این زایمان با حمایت همراه یا همسر سریعتر و راحت تر انجام خواهد شد. توجه به خواسته های مادر، با تاکید بر امکانات آن مرکز باید مورد نظر قرار گیرد.
زایمان فیزیولوژیک با مشارکت کامل مادر در فرآیند زایمان صورت می گیرد و آگاهی او از این پدیده بسیار اهمیت دارد. انواع روشهای کاهش درد زایمان غیر دارویی مثل ماساژتراپی، آروماتراپی، گرمادرمانی، سرمادرمانی، طب فشارِی، موسیقی درمانی، رفلکسولوژی، تن آرامی، تکنیک های تنفسی و ... نه تنها میزان احساس درد مادر را کاهش می دهد بلکه سرعت زایمان و رضایت مادر را افزایش می دهد.
محبوبه والیانی (عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان)
15/5/88

کارگاههای آموزشی دو روزه کاربرد طب فشاری، اوریکولوتراپی و رفلکسولوژی در زنان و مامایی

کارگاههای آموزشی دو روزه کاربرد طب فشاری، اوریکولوتراپی و رفلکسولوژی در زنان و مامایی به قرار زیر برقرار خواهد شد:
1- طب فشاری 24 و 25 مرداد ماه
2- اوریکولوتراپی 7 و 8 شهریور ماه
3- رفلکسولوژی28 و 29 شهریور ماه
لازم به ذکر است به دلیل محدود بودن تعداد شرکت کننده در کارگاه آموزشی، اولویت با کسانی است که از نظر زمانی زودتر ثبت نام کرده اند.

 

سايت جمعيت مامايي اصفهان

 

مامای مورد نظر خودتان راپیدا کنیدContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


 

 

 

 

 

 
   

تعداد بازدید کنندگان از مرداد 1384 تاکنون

کليه حقوق متعلق به جمعيت مامايي اصفهان مي باشد

طراحي و برنامه نويسي توسط مهسا شكور از شرکت پيام نت اصفهان